Novinky

 

Třídu 1. B provází od prvního dne ve škole třídní maskot - loutka Kašpárka. Kašpárek nám každý den napíše dopis a my pak celý den plníme úkol, který nám Kašpárek zadá.

Dnes jsme absolvovali cestu po kašpárkových stopách. Dovedly nás až do kounické knihovny, kde na nás čekala královna s králem, kteří nás pasovali na čtenáře. Jak vše probíhalo se můžete podívat ve fotogalerii.

Máme za sebou den plný sportu. Děti soutěžily v olympijských disciplínách běh na 60 m, 1500 m, skok daleký, šplh a hod míčkem. Bodované byly i teoretické disciplíny a paralympijský sport (chytání míčku podle zvuku). Vítěze si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

Od 1. 6. bude každý den v naší třídě přítomna asistentka pedagoga paní A. Šimůnková.

Děti z 1. A a z 1. B připravily v pátek zdravou svačinu pro děti z celé školy. Deváťák Matyáš to s plnou pusou dobrot komentoval slovy: "To je fakt boží akce." ... a měl pravdu.

Policie ČR varuje, že v okolí školských zařízeních v naší oblasti dochází k častým krádežím vloupáním do motorových vozidel, která rodiče odstaví před budovami škol.

Na začátku měsíce května jsme vyhodnocovali hry a soutěže za měsíc duben. Nejvíce rolniček získaly Sovy, Máťa si zopakoval triumf ve sběru kašpárků za aktivitu a Nelinka H. se stala početní královnou měsíce.

Čarodějnice

27.04.2018

V pátek 27. 4. se naše třída změnila v čarodějnický sněm. Povídali jsme si o tradici, při které se pálí čarodějnice, ochutnávali jsme všelijakou havěť - od hadích ocásků po soví drápy, létali jsme na košťatech a míchali kouzelné lektvary. Četli jsme příběh o čarodějnici Apoleně a vymýšleli kouzelná zaříkávadla. Pokud se chcete stát neviditelnými,...

V pondělí 23.4. se konají v naší třídě třídní schůzky (od 17.00). V tento den nebudou mít děti domácí úkol (pouze čtení). Po třídních schůzkách vložím na tyto stránky stručný přehled probíraných témat pro rodiče, kteří se třídních schůzek nezvládnou zúčastnit.

Poznávali jsme jarní rostliny přímo na louce. Ty, které se nám nepodařilo najít, nám pak do školy poslala Samíkova hodná babička a některé přinesla i Pepinka. Při hledání jarních bylin jsme viděli, kolik nepořádku se všude kolem povaluje a ve čtvrtek jsme ho po Kounicích posbírali skoro dva pytle. Taky se nám tento týden dařilo psaní ve škole...