Třídní schůzky 15. 4. 2019

16.04.2019

1. V šatnách jsou 3 krabice plné věcí, které "nikomu" nepatří. Podívejte se prosím, zda některé z mikin, tepláků, bot ... nejsou vašeho dítěte.

2. Akce

- uplynulé (vánoční akce, Divadlo Gong, Etické dílny, sběr)

- nadcházející (plavání, focení, Den matek, výlet na zámek Kačina) - více v "organizaci roku"

Školní výlet bude placen z TF (podařilo se nám zajistit cestu a část programu zdarma v rámci projektu EU)

3. Plavání - fotografie z plavání budou po odsouhlasení všech zúčastněných umístěny do fotogalerie třídy pod heslem, častější odjezdy na plavání jsou z důvodu kapacity autobusu (bus se vrací pro 2. polovinu žáků zpět do Kounic ještě před začátkem plaveckých lekcí)

4. Učivo za školní rok

ČJ - abeceda a řazení slov podle abecedy, význam slov, druhy vět, hláska x písmeno, dělení hlásek, i/y po tvrdých a měkkých souhláskách, párové souhlásky, úvod do slovních druhů, vlastní jména

- do čtenářského pasu si děti do úterý zapíšou další přečtenou knihu

Ma - +/- do 100 s přechodem přes 10, násobilka do 5, dělení, geometrické tvary, tělesa, čáry, bod, přímky

Prv - zima, hodiny, nemoc, lidské tělo, jaro, hospodářská zvířata

5. Příští školní rok - zbylé sešity budou předány třídní učitelce ve 3. třídě, třídní fond bude přesunut do 3. ročníku. Pomůcky pro 3. ročník předám v okamžiku, kdy bude znám vyučující pro 3. ročník.

6. Návrh vyšetření PPP (individuálně)

7. Poděkování za sběr víček a papíru

8. Připomenutí volných dnů ředitele školy 6. a 7. 5.

9. www stránky třídy budou aktivní do 30. 6.

10. Vysvědčení bude vydáno 28. 6. (dříve není možné vydat vysvědčení, v případě časnějšího odjezdu na prázdniny si mohou rodiče vyzvednout vysvědčení kdykoli po dohodě s ekonomkou školy)

11. Nebezpečí sociální sítě - probrat s dětmi