Ztracený Kašpárek

20.06.2018

Třídu 1. B provází od prvního dne ve škole třídní maskot - loutka Kašpárka. Kašpárek nám každý den napíše dopis a my pak celý den plníme úkol, který nám Kašpárek zadá.

V pondělí 18. 6. však Kašpárek ze třídy beze slova zmizel. Zůstala po něm jen jedna rolnička. Dohodli jsme se, že druhý den vyrazíme na pátrací akci a Kašpárka najdeme. Vzhledem k tomu, že nám paní učitelka v družině vyprávěla pověst o zlém vodníkovi z Týnického rybníka, měli jsme trochu strach, že se Kašpárek nachází právě tam. Prozkoumali jsme plán okolí Kounic, vybavili jsme se pátracími nezbytnostmi (lupa, mapa...) a v úterý jsme vyrazili. Naštěstí jsme hned u školy objevili rolničku - podobnou té, kterou nám ve škole zanechal Kašpárek. Cesta vedla kolem rybníčku ve Slatinách, podél hrachového pole až k Týnici. Jaké bylo naše překvapení, když na rozprostřené dece na loučce u rybníka seděl Kašpárek s připraveným piknikem pro nás všechny - ten nezbeda nám připravil překvapení ve formě rozlučky v přírodě. Ve druhé třídě totiž už nebude naším maskotem - nahradí ho námořník Černovous, kterého nám vybral.

S nacpanými bříšky a dobrým pocitem, že se nám Kašpárka podařilo najít, jsme se vydali k Cihelně a vyčerpaní dorazili až do školy.